Nowoczesny wóz strażacki trafi do strażaków w Grzmiącej. Umowa już podpisana!

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
4 lipca 2019

Druhowie z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Grzmiącej mogą mieć prawdziwy powód do radości. Wczoraj w południe podpisano umowę o dofinansowanie Projektu pn. „Zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z wyposażeniem dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Grzmiącej”. Ochotnicza Straż Pożarna w Grzmiącej otrzyma 859 630,50 złotych (85%) dofinansowania ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.
Przyznane wsparcie to efekt rozstrzygnięcia konkursu skierowanego do ochotniczych straży pożarnych w działaniu 3.4 - Adaptacja do zmian klimatu - Typ 2. Wyposażenie służb ratownictwa w specjalistyczny sprzęt wykorzystywany w sytuacjach wystąpienia zjawisk katastrofalnych lub poważnych awarii.

Zakupiony samochód będzie fabrycznie nowy i w pełni wyposażony, dostosowany do poruszania się w trudnych warunkach terenowych. W pojeździe znajdować się będzie między innymi kamera termowizyjna, nawigacja GPS, kamera cofania, zbiornik wody o pojemności 3 500 l, autopompa dwuzakresowa o dużej wydajności, zbiornik środka pianotwórczego, maszt oświetleniowy. Doposażenie jednostki w nowoczesny samochód zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców, usprawni prowadzenie akcji ratowniczo-gaśniczych oraz skróci czas dotarcia na miejsce interwencji na terenie działania OSP i w jej bezpośrednim otoczeniu.

Autor: Urząd Gminy Grzmiąca (6)

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Zgromadzeni na podpisaniu umowy

  Zgromadzeni na podpisaniu umowy

 • Powiększ zdjęcie Podpisanie umowy przez Druha OSP Grzmiąca

  Podpisanie umowy przez Druha OSP Grzmiąca

 • Powiększ zdjęcie Podpisanie umowy

  Podpisanie umowy

 • Powiększ zdjęcie Podpisanie umowy z Wicemarszałkiem

  Podpisanie umowy z Wicemarszałkiem

 • Powiększ zdjęcie Spotkanie - podpisanie umowy

  Spotkanie - podpisanie umowy