Gmina Grzmiąca z 3 laureatami konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Granty sołeckie 2018”

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
6 lipca 2018

Dzisiaj, 6 lipca 2018 r., w sali narad Urzędu Gminy w Grzmiącej Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj, Wójt Gminy Grzmiąca Tadeusz Hajkowicz i sołtysi sołectw: Lubogoszcz – Agnieszka Śniadecka, Radomyśl – Tadeusz Hapyn i Storkowo – MariaCichocka-Adaśko podpisali umowy na realizację projektów nagrodzonych w Konkursie „Granty sołeckie 2018”.

Ogłoszony w lutym Konkurs był skierowany do wszystkich gmin reprezentujących sołectwa z terenu naszego województwa. Celem Konkursu jest wspieranie rozwoju demokracji lokalnej i społeczeństwa obywatelskiego oraz wzmacnianie tożsamości i integracji społeczności lokalnej z inicjatywy sołectw w Województwie Zachodniopomorskim.

Na konkurs wpłynęło ponad 550 wniosków, w tym aż 8 z naszej gminy. Dofinansowanie otrzyma łącznie 180 projektów, w tym 3 z naszej gminy. Warte podkreślenia jest, że sołectwo Lubogoszcz otrzymało dofinansowanie również w roku ubiegłym.

Projekt sołectwa Lubogoszcz przewiduje umeblowanie i doposażenie kuchni w świetlicy wiejskiej. Dofinansowanie zostanie przeznaczone na zakup niezbędnych materiałów do wykonania mebli oraz sprzęt AGD m.in. lodówka, kuchenka gazowa z piekarnikiem elektrycznym, czajnik, mikrofala, robot kuchenny.Szacunkowa wartość projektu wynosi 9993,61 zł.

Sołectwo Radomyśl w ramach swojego projektu planuje budowę altany o wymiarach 3x8 m z utwardzeniem podłoża w postaci kostki brukowej oraz zakup 4 ławek i 2 stołów, w które wyposażyaltanę. Szacunkowa wartość projektu wynosi 9251,94 zł.

Natomiast sołectwo Storkowo zamierza kupić i wymienić w świetlicy wiejskiej 5 okien oraz zamontować kominek. Szacunkowa wartość projektu wynosi 9565,00 zł.

Autor: Urząd Gminy Grzmiąca (3)

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Tomasz Sobieraj Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Tadeusz Hajkowicz Wójt Gminy Grzmiąca wraz z sołtysami podpisują umowy w ramach konkursu Granty sołeckie 2018

  Tomasz Sobieraj Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Tadeusz Hajkowicz Wójt Gminy Grzmiąca wraz z sołtysami podpisują umowy w ramach konkursu Granty sołeckie 2018

 • Powiększ zdjęcie Wspólne zdjęcie sygnatariuszy umów

  Wspólne zdjęcie sygnatariuszy umów

 • Powiększ zdjęcie Tomasz Sobieraj Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego i Agnieszka Śniadecka Sołtys Lubogoszczy

  Tomasz Sobieraj Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego i Agnieszka Śniadecka Sołtys Lubogoszczy

 • Powiększ zdjęcie Tomasz Sobieraj Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego i Maria Cichocka-Adaśko Sołtys Storkowa

  Tomasz Sobieraj Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego i Maria Cichocka-Adaśko Sołtys Storkowa

 • Powiększ zdjęcie Tomasz Sobieraj Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego i Tadeusz Hapyn Sołtys Radomyśla

  Tomasz Sobieraj Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego i Tadeusz Hapyn Sołtys Radomyśla