Jak nie czytam, jak czytam

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
12 czerwca 2018

uż po raz kolejny Szkoła Podstawowa w Iwinie przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Celem tej akcji była nie tylko promocja czytelnictwa wśród uczniów, ale także zamanifestowanie, że dzieci i młodzież także czytają.

Chcieliśmy również, jako szkoła mieć swój udział w pobiciu ustanowionego 1 czerwca 2017 r. rekordu Polski w jednoczesnym czytaniu. Dotychczasowy rekord wynosił 459 409 osób. Czy udało nam się tego dokonać okaże się po zliczeniu wszystkich uczestników akcji w całej Polce.

W naszej szkole akcję poprzedziło czytanie polskiej literatury w poszczególnych klasach. Najmłodsi poznali książkę z serii „Poczytaj mi Mamo” pt. „Zwierzęta Jadzi”, której autorem jest Czesław Janczarski, klasy II-III książkę patronki naszej szkoły Marii Konopnickiej pt. „Franek”, klasy IV i V fragment powieści Adama Bahdaja pt. „Podróż za jeden uśmiech”, a klasy najstarsze fragment powieści „Feliks, Net i Nika i gang niewidzialnych ludzi” Rafała Kosika.

Pogoda w tym dniu dopisała, więc wszyscy z książkami przed godziną 10.00 spotkaliśmy się na boisku szkolnym. Rozłożyliśmy koce, siedziska i zatopiliśmy się w lekturze przyniesionych przez siebie książek. Wybrane na akcję czytelniczą miejsce miało jeszcze jeden wymiar. Zbliżają się wakacje. Nauczyciele, uczniowie, ale także pracownicy szkoły będą korzystać z zasłużonego odpoczynku. Ten czas spędzony 8 czerwca br. z książką na kocyku miał nam wszystkim przypomnieć, abyśmy po 10 miesiącach trudu podczas wypoczynku znaleźli czas i odrobili zaległości czytelnicze. Nasze ulubione książki czekają na nas na półkach.

Organizator akcji w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Iwinie: Iwona Łabęcka - bibliotekarz

Autor: Iwona Łabęcka - bibliotekarz (15)

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Uczniowie z książkami na kocykach

    Uczniowie z książkami na kocykach