Światowy dzień bez papierosa

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
11 czerwca 2018

W Zespole Szkół w Grzmiącej obchodziliśmy Światowy dzień bez papierosa. Przez dwa dni (28 i 29.05.2018 r.) w holu Szkoły i Urzędu Gminy przygotowaliśmy stoiska informacyjno – degustacyjne pod hasłem „Kremóweczka, warzywniaczek dla palaczy i palaczek”.

Wolontariusze i członkowie PTTK rozdawali ulotki na temat szkodliwości palenia papierosów oraz sprzedawali ciasto. Zdrowym dodatkiem dla każdego odwiedzającego nasze stoisko było jabłko. Również na pierwszej lekcji uczniowie wysłuchali krótkiej informacji na temat szkodliwego wpływu palenia papierosów na zdrowie.

Akcja przebiegła pomyślnie. Z zebranych środków członkowie PTTK dofinansowali sobie wycieczkę szkolną do Trójmiasta, natomiast wolontariusze przeznaczyli zebrane środki na zorganizowanie pikniku rodzinnego, który odbył się 7 czerwca 2018 r.

Osoby odpowiedzialne za wydarzenie: Anna Lasota – pedagog szkolny oraz Anita Kreklau i Magdalena Popowicz Pawłowska – opiekunki Szkolnego Koła Wolontariatu „Otwórz serce”.

Podziękowania dla Pani Anity Gardzioły i Arkadiusza Rosińskiego za przygotowanie plakatów.

Autor: Szkolne Koło Wolontariatu (13)

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu przy stoisku informacyjno-degustacyjnym w holu Urzędu Gminy w Grzmiącej

    Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu przy stoisku informacyjno-degustacyjnym w holu Urzędu Gminy w Grzmiącej