Ponadgminny Konkurs Ekologiczny w Szkole Podstawowej w Dargini

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
8 czerwca 2018

17 maja 2018 r. w szkole Podstawowej w Dargini odbył się Ponadgminny Konkurs Ekologiczny pod hasłem „Chrońmy to co mamy”. W tym roku zadaniem nadrzędnym było opanowanie wiedzy z zakresu znajomości parków narodowych, a w szczególności trzech najbliżej nas położonych; Wolińskiego Parku Narodowego, Słowińskiego Parku Narodowego oraz Parku Narodowego „Bory Tucholskie”.

Do konkursu przystąpiło 7 zespołów ze szkół podstawowych w: Bobolicach, Boninie, Drzewianach, Mieszałkach, Tychowie, Rosnowie i Dargini jako gospodarzy imprezy.W jury zasiadali: pani Urszula Rusiak pracownik CEN Koszalin, pani Aleksandra Półtorak - Tomecka oraz pan Dariusz Wiśniewski – przedstawiciele Nadleśnictwa Tychowo,pan Ireneusz Bielecki Inspektor ds. Ochrony Środowiska z Gminy Bobolice, pan Ireneusz Bednarczyk – radny gminy Bobolice i pani Elżbieta Kwaśniewska inicjatorka konkursu. A cały konkurs prowadził pan Waldemar Kwaśniewski – nauczyciel SP w Dargini.

Konkurs podzielony był na dwie części; indywidualną i zespołową. Szkołę Podstawową w Mieszałkach reprezentowały: Wiktoria Brysik, Nikola Szcześniak, Malwina Rumińska i Julia Sykuła.

W części indywidulanej był do rozwiązania test, a w części zespołowej ekipy zmagały się z ciekawymi zadaniami tj. rozpoznawanie ważniejszych gatunków roślin i zwierząt, musiały rozwiązać krzyżówki ekologiczne oraz namalować plakat zachęcający do poznania naszych parków narodowych. Szczególnym zadaniem do przygotowania przez zespoły była prezentacja wybranych obiektów z najbliższego otoczenia szkoły, które można by zakwalifikować jako pomnik przyrody. Zadanie to wymagało dużego zaangażowania zespołów w ramach przygotowań do konkursu. Wyszukanie i wskazanie obiektów przyrodniczych przyczyniło się do wzbogacenia wiedzy o pięknie naszych okolic i wartościach przyrody zasługujących na zachowanie dla przyszłych pokoleń.

Po tych wszystkich wyczerpujących zadaniach drużyna z SP Mieszałki ostatecznie zajęła III miejsce.Do konkursu naszą ekipę przygotowała pani Iwona Westerlich a opiekę sprawowała pani Mariola Borowik.

Serdecznie gratulujemy!

Autor: Mariola Borowik (9)

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Obrady jury podczas konkursu

    Obrady jury podczas konkursu

  • Powiększ zdjęcie Reprezentantki Szkoły Podstawowej w Mieszałkach przedstawiają prezentację dotyczącą alei lip w Godzisławiu

    Reprezentantki Szkoły Podstawowej w Mieszałkach przedstawiają prezentację dotyczącą alei lip w Godzisławiu