Dzień Ziemi

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
9 maja 2018

W tym roku szkolnym Dzień Ziemi świętowaliśmy w Szkole Podstawowej w Mieszałkach 23 kwietnia 2018 r. w niezwykły sposób, ponieważ wzięły w nim udział wszystkie gminne szkoły.

Do naszej placówki zawitali też goście, dzięki którym przeżyliśmy niesamowite i emocjonujące chwile. Jednym z nich była pracownica Nadleśnictwa w Tychowie, pani Aleksandra Półtorak – Tomecka, która opowiedziała nam o istotnych zagadnieniach związanych z lasami, ich mieszkańcami oraz ochroną terenów leśnych. Pani Grażyna Marcinkowska, również pracownica Nadleśnictwa zaopiekowała się dziećmi z klas 0 – III, które zabrała na wyprawę w poszukiwaniu darów lasu.

Następnie powitaliśmy drużyny i ich opiekunów z Zespołu Szkół w Grzmiącej, a także ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Iwinie. Gorącymi owacjami podziękowaliśmy za przybycie wiarusom ze szczecineckiego oddziału PTTK, którzy przygotowali dla nas wcale niełatwe pytania, a także sanitariuszy z ochotniczej grupy ratowniczej TADMED.

W dalszej części apelu zostaliśmy zaznajomieni z naszym zadaniem, a mianowicie biegiem patrolowym przez las w kierunku miejscowości Kamionka. Aby móc kontrolować właściwe przejście po trasie, otrzymaliśmy mapki oraz karty do zapisywania zdobytych przez nas punktów. Potem w odstępach pięciominutowych wyruszyliśmy do lasu wraz z naszymi opiekunami.

Po porannej ulewie pogoda sprzyjała spacerowi, więc humor, zapał i energia nam dopisywały i z radością pokonywaliśmy kilometry, a na trasie odnajdowaliśmy instrukcje i wykonywaliśmy przygotowane dla nas zadania, m.in.: udzielaliśmy odpowiedzi na pytania, związane z przyrodą, układaliśmy różne rodzaje ognisk, czy konstruowaliśmy nosze ratownicze z gałęzi drzew. Za poprawnie wykonane przez nas czynności otrzymywaliśmy punkty, dzięki którym miał zostać wyłoniony zwycięzca całego biegu. Po powrocie do szkoły mogliśmy odpocząć i spędzić miło czas przy rozpalonym ognisku oraz zjeść pieczone kiełbaski.

Zwieńczeniem uroczystości było podsumowanie biegu patrolowego, a także zadań wykonywanych przez dzieci młodsze, za które otrzymały one słodki poczęstunek. Wszystkie grupy otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki, zaś puchar odebrali zwycięzcy – patrol ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Iwinie.

Serdecznie gratulujemy wygranej, a paniom Monice Stokowiec i Marioli Borowik przygotowania tak wspaniałej imprezy.

Autor: Jakub Wygonny klasa VII, Danuta Jankowska (4)

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Omówienie zasad i zadań gry terenowej

  Omówienie zasad i zadań gry terenowej

 • Powiększ zdjęcie Pogadanka na temat ochrony terenów leśnych z pracownicą Nadleśnictwa Tychowo

  Pogadanka na temat ochrony terenów leśnych z pracownicą Nadleśnictwa Tychowo

 • Powiększ zdjęcie Układanie ogniska przez uczestników gry terenowej

  Układanie ogniska przez uczestników gry terenowej

 • Powiększ zdjęcie Wręczenie pucharu uczniom Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Iwinie

  Wręczenie pucharu uczniom Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Iwinie