Spektakl profilaktyczny „Magiczny Kapelusz”

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
8 maja 2018

We wtorek, 17 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Mieszałkach gościła Grupa T z Torunia ze spektaklem profilaktycznym pt. „Magiczny Kapelusz”, który adresowany był dla uczniów klas 0 – VII i dotyczył problematyki tolerancji, szacunku i profilaktyki uzależnień.

Przedstawienie była niesamowitą mieszanką edukacji z ogromną dawką humoru. Słoń Tadeusz urodził się z długą trąbą i przez to był bardzo nieszczęśliwy. Staje się obiektem kpin ze strony zarozumiałej mrówki Roberta. Bohaterzy przedstawienia słoń i mrówka poszukują zaczarowanego kapelusza, który zmienia wygląd każdego, kto go włoży. Sztuka mówi o tolerancji, przyjaźni i uprzedzeniach oraz o tym, że nie każdy musi wyglądać tak samo jak jego kolega czy koleżanka. Ukazano istotę zrozumienia dla ludzkiej inności, poszanowania innych poglądów, poszanowania np. niemodnego stroju koleżanki czy kolegi. Poczucie odrzucenia i osamotnienia jest jedną z głównych przyczyn uzależnień wśród dzieci i młodzieży.

Uczniowie, pod opieką swoich nauczycieli, aktywnie uczestniczyli w przedstawieniu, a ich reakcje świadczyły o tym, że „Magiczny kapelusz” podobał się. Była to niezwykle piękna i refleksyjna lekcja o tolerancji, przyjaźni i przeciwdziałaniu uzależnieniom. Dzięki różnorodności postaci oraz połączenie gry aktorów i lalek – pacynek, gwarantowało 45 – minutowe niesamowite widowisko, pełne niezapomnianych wrażeń. Najbardziej uradowani widowiskiem byli nasi młodsi uczniowie.

Spektakl profilaktyczny odbył się dzięki wsparciu Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Autor: SP Mieszałki (2)

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Na zakończenie spektaklu uczniowie biorą udział w tańcu

  Na zakończenie spektaklu uczniowie biorą udział w tańcu

 • Powiększ zdjęcie Spektakl profilaktyczny pt. ,,Magiczny Kapelusz''

  Spektakl profilaktyczny pt. ,,Magiczny Kapelusz''

 • Powiększ zdjęcie Uczniowie klas 0 - VII z wielkim zainteresowaniem ogladają przedstawienie

  Uczniowie klas 0 - VII z wielkim zainteresowaniem ogladają przedstawienie