Wiosenne spotkania Szkolnego Koła Filmowego

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
27 kwietnia 2018

W dniach 13 i 20 kwietnia 2018 r. członkowie Szkolnego Koła Filmowego spotkali się w świetlicy wiejskiej w Grzmiącej, aby obejrzeć dwie części filmu animowanego pt." Mój brat niedźwiedź".

Wspaniała epicka przygoda, niosącą moc humoru, a zarazem wzruszeń. Niezwykle widowiskowy film, oparty na motywach starej indiańskiej legendy, opowiada historię zapalczywego chłopca o imieniu Kenai, który za sprawą magii zostaje przemieniony w niedźwiedzia. Musi teraz oglądać świat z zupełnie nowej perspektywy, pobierając tym samym jedyną w swoim rodzaju, niezwykle wartościową lekcję życia. Starając się znaleźć sposób, by powrócić do ludzkiej postaci i nie mogąc porozumieć się ze swoim starszym bratem, Kenai zaprzyjaźnia się z wesołym niedźwiadkiem grizzly - Kodą i razem ruszają w pełną niebezpieczeństw podróż. Pośród zapierającej dech, przepięknej scenerii poznają wiele dzikich zwierząt, w tym dwa zabawne łosie Rutta i Tuka, wełniste mamuty, niesforne barany i inne!

Po ekranizacji filmu rozpoczęliśmy zabawę opartą na pomyśle programu telewizyjnego "Kocham Cię Polsko". Uczestnicy zostali podzieleni na grupy, które rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach: uzupełnianie luk recenzji filmu, muzyczne licytacje, głuchy telefon, zagadki muzyczne, kalambury, polszczyzna, co ludzie powiedzą? Wszystkie zadania bardzo podobały się uczestnikom. Najwięcej emocji towarzyszyło podczas konkurencji "głuchy telefon". Historia do przekazania z pozoru wydawała się łatwa, ale nie wszystkim w idealny sposób udało się przekazać prawidłowo jej treść i śmiechu nie brakowało:). Najgłośniejsza okazała się konkurencja polegająca na zaśpiewaniu całego utworu muzycznego. Słowa piosenki Sławomira "Miłość w Zakopanem" znali wszyscy uczniowie niezależnie od wieku i cała świetlica rozbrzmiewała jej słowami.

Piękna pogoda zachęciła nas, aby część konkurencji przeprowadzić na zewnątrz. Tutaj uczestnicy rywalizowali ze sobą w konkurencjach sportowych: skoki przez skakankę, kręcenie hula-hoopem.

Zabawa była świetna. Czekamy na kolejne spotkania.

Autor: Anita Kreklau (16)

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Wspólne oglądanie filmu

  Wspólne oglądanie filmu

 • Powiększ zdjęcie Dobra zabawa na świeżym powietrzu

  Dobra zabawa na świeżym powietrzu

 • Powiększ zdjęcie Jedna z konkurencji - polszczyzna

  Jedna z konkurencji - polszczyzna

 • Powiększ zdjęcie Wspólne zdjęcie członków Szkolnego Koła Filmowego

  Wspólne zdjęcie członków Szkolnego Koła Filmowego