Jasełka w Mieszałkach

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
8 stycznia 2018

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie życzliwsi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie Szkoły Podstawowej w Mieszałkach 22 grudnia 2017 r. wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe.

Uroczystość rozpoczęła się przekazaniem Światełka Pokoju przez panią Monikę Stokowiec, komendanta Hufca ZHP w Szczecinku, w ręce dyrektora szkoły, pani Bożeny Górki, która podziękowała za ten dar i złożyła wszystkim zebranym życzenia świąteczne.

W przepięknej zimowej scenerii, nawiązującej do Betlejem z szopką, żłobkiem, Józefem i Maryją oraz oczywiście z dzieciątkiem Jezus w otoczeniu ślicznych aniołków, które tego dnia zstąpiły na ziemię, publiczność mogła przeżywać historię narodzin Chrystusa. Aktorzy z klas 0 – VII z dużym przejęciem i poświęceniem odtworzyli swoje role. Przepiękne kolędy i pastorałki wprowadziły wszystkich w iście świąteczny nastrój, a występ wokalny chłopców wywołał wiele emocji. Spektakl był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, jaki dla całej publiczności wraz z zaproszonymi gośćmi.

Na zakończenie uroczystości pani dyrektor podziękowała wszystkim za przygotowanie przedstawienia i wprowadzenie zebranych w magiczną, świąteczną atmosferę.

Jasełka zostały przygotowane przez panie: Helenę Ziętalak, Mariolę Borowik i Monikę Stokowiec.

Autor: Julia Sykuła klasa VI (3)

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Jasełka w Szkole Podstawowej w Mieszałkach

  Jasełka w Szkole Podstawowej w Mieszałkach

 • Powiększ zdjęcie Komendant Harcerzy wręcza Betlejemskie Światełko Pokoju dla pani Dyrektor

  Komendant Harcerzy wręcza Betlejemskie Światełko Pokoju dla pani Dyrektor

 • Powiększ zdjęcie Występ Trzech Króli

  Występ Trzech Króli