Akademia z okazji święta niepodległości

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
20 listopada 2017

13 listopada 2017 r. w Zespole Szkół w Grzmiącej odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademia przede wszystkim miała przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksję.

Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Uczniowie klasy I i III recytowali wiersze i śpiewali piosenki nawiązujące do patriotyzmu. Piękny wiersz Jana Pawła II „Myśląc Ojczyzna” wyrecytował uczeń gimnazjum Hubert Denis. W uroczystości wzięli udział również harcerze, mundur był obecny na scenie i w poczcie flagowym. To Święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Tegoroczne obchody tego Święta w naszej szkole rozpoczęły się na początku listopada. Nauczycielki Anita Gardzioła i Anna Ludwiczak ogłosiły projekt plastyczny nawiązujący do barw narodowych. Uczniowie chętnie wzięli udział w tym projekcie i przygotowali wystawę prac o tematyce patriotycznej. Prace stały się dekoracją w czasie akademii – oglądaliśmy piękne plakaty, flagi, projekty godła, sukienki zaprojektowane w barwach Polski, radio biało – czerwone, dom, jedliśmy smaczne ciasto oczywiście biało – czerwone. Podsumowaniem akademii było wręczenie nagród za najlepsze prace plastyczne:

Gimnazjum

I miejsce: ciasto w biało-czerwonych barwach - Julia Skoczewska, Hubert Westerlich, kl. IIa, wyróżnienie: Rafał Donat, kl. IIa

Klasy I – III

I miejsce: świecące radio - Nikola Cygan, kl. IIIa, wyróżnienie: Marcin Żuprański, kl. IIIa; Igor Cygan, kl. IIIa

Klasy IV – VI

I miejsce: sukienka na Święto Niepodległości - Julia Kita i Natalia Bonkowska, kl. V, wyróżnienia: Weronika Szablewska, kl. V; Maja Czerw, Zuzanna Gajewska, Julia Sekuła, Aleksandra Cielebąk, klasa IV

Akademię przygotowali: Karolina Bator – opiekun SU, Arkadiusz Rosiński – 21DH Fregata, Danuta Biegańska – poczet flagowy, Andrzej Anderman – oprawa muzyczna, Barbara Brzozowska – wychowawca kl. I, Anita Gardzioła – wychowawca kl. III. Wystawę prac i dekorację zorganizowały Anita Gardzioła i Anna Ludwiczak.

Autor: Karolina Bator (15)

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Ballada Harcerska

  Ballada Harcerska

 • Powiększ zdjęcie Harcerze w poczcie flagowym

  Harcerze w poczcie flagowym

 • Powiększ zdjęcie Julia i Hubert - nagrodzeni za biało - czerwone ciasto

  Julia i Hubert - nagrodzeni za biało - czerwone ciasto

 • Powiększ zdjęcie Nagrodzone prace uczniów

  Nagrodzone prace uczniów

 • Powiększ zdjęcie Wystawa prac

  Wystawa prac

 • Powiększ zdjęcie Wystep uczniów klasy I Szkoły Podstawowej

  Wystep uczniów klasy I Szkoły Podstawowej