Lampy dla poprawy bezpieczeństwa

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
16 listopada 2017

Zakończył się projekt pt.: „Zakup i montaż lamp hybrydowych na terenie Gminy Grzmiąca w miejscowościach: Czechy, Godzisław, Iwin, Krosino, Przystawy i Równe”. Zakładał on zakup i montaż łącznie 16 lamp hybrydowych rozlokowanych w 6 miejscowościach gminy.

Głównym celem projektu jest likwidacja nieoświetlonych odcinków dróg na terenie gminy Grzmiąca dla poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Lampy oświetlą miejsca newralgiczne przy drogach np. dojścia do przystanków autobusowych, skrzyżowania, dojścia do posesji oddalonych od centrum miejscowości. Lampy hybrydowe to rozwiązanie wyjątkowo przyjazne dla środowiska, gdyż wpływa na obniżenie emisji gazów cieplarnianych, w tym dwutlenku węgla. Niesie ze sobą również wiele korzyści ekonomicznych: niskie koszty eksploatacji i konserwacji, brak opłat za energię elektryczną, niezależność od tradycyjnych źródeł energii, samowystarczalność. Zaletą lamp jest także szybka instalacja.

Całkowity koszt zadania wyniósł 133 627,20 zł, z czego 50% dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Logotyp Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie

Autor: Urząd Gminy Grzmiąca (11)

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Jedna z zamontowanych lamp oświetlająca skrzyżowanie drogi gminnej i wojewódzkiej oraz przystanek autobusowy w Przystawach

    Jedna z zamontowanych lamp oświetlająca skrzyżowanie drogi gminnej i wojewódzkiej oraz przystanek autobusowy w Przystawach