Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Grzmiąca na rok 2022

Nieodpłatne poradnictwo obywatelskie - karta informacyjna

Nieodpłatne poradnictwo obywatelskie

Opis usługi

Nieodpłatne poradnictwo obywatelskie obejmuje działania dostosowane do indywidualnej sytuacji osoby uprawnionej, zmierzające do podniesienia świadomości tej osoby o przysługujących jej uprawnieniach lub spoczywających na niej obowiązkach oraz wsparcia w samodzielnym rozwiązywaniu problemu, w tym, w razie potrzeby, sporządzenie wspólnie z osobą uprawnioną planu działania i pomoc w jego realizacji. Nieodpłatne poradnictwo obywatelskie obejmuje w szczególności porady dla osób zadłużonych i porady z zakresu spraw mieszkaniowych oraz zabezpieczenia społecznego. Nieodpłatne poradnictwo obywatelskie obejmuje również nieodpłatną mediację.

Kto może skorzystać

Nieodpłatna poradnictwo obywatelskie przysługuje osobie uprawnionej, która nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej, w tym osobie fizycznej prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą niezatrudniającą innych osób w ciągu ostatniego roku.

Forma zapisu

Termin porady ustalany jest telefonicznie pod numerem 94 372 92 25. Istnieje również możliwość kontaktu poprzez e-mail pomoc.prawna@powiat.szczecinek.pl oraz osobiście w Starostwie Powiatowym w Szczecinku przy ul. Warcisława IV 16, 78-400 Szczecinek.

Inne informacje

Porady co do zasady udzielane są podczas osobistej wizyty w punkcie nieodpłatnej pomocy prawnej. Osoby, które ze względu na niepełnosprawność ruchową nie są w stanie przybyć do punktu lub osoby doświadczające trudności w komunikowaniu się mogą otrzymać poradę przez telefon, Internet, poprzez zorganizowanie wizyty w miejscu zamieszkania albo w innym miejscu wyposażonym w sprzęt ułatwiający komunikację lub z dostępem do tłumacza języka migowego. Bliższe informacje pod numerem podanym do zapisów.

Harmonogram udzielania nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego

Punkt nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego nr 3 prowadzony przez Zaborskie Towarzystwo Naukowe w Brusach:

Gmina Grzmiąca

Urząd Gminy w Grzmiącej

ul. 1 Maja 7

78-450 Grzmiąca

pok. nr 12 (parter)

Interesanci przyjmowani są w:
  • poniedziałki, w godzinach 13:00-17:00 przez doradcę obywatelskiego r. pr. Krzysztofa Bednarza,
  • wtorki, w godzinach 13:00-17:00 przez doradcę obywatelskiego r. pr. Krzysztofa Bednarza.
Gmina Barwice

Urząd Miejski w Barwicach

ul. Zwycięzców 22

78-460 Barwice

pok. nr 30

Interesanci przyjmowani są w:
  • środy, w godzinach 7:00-11:00 przez doradcę obywatelskiego adw. Małgorzatę Radej,
  • czwartki, w godzinach 12:30-16:30 przez doradcę obywatelskiego adw. Małgorzatę Radej,
  • piątki, w godzinach 7:00-11:00 przez doradcę obywatelskiego adw. Małgorzatę Radej.

W punkcie NPO nr 3 w przypadku zgłoszenia zapotrzebowania na nieodpłatną mediację, mediacji udzielać będą: mediator Katarzyna Filipczyk-Trela, mediator Aleksandra Gołubińska oraz mediator Cezary Wicik.

Źródło: https://powiat.szczecinek.pl/aktualnosci/pomoc-prawna-bezplatnie.html

Autor: Urząd Gminy Grzmiąca

Banery/Logo